Sedačka do auta od 9 kg (aj s protismerom), aby bolo možné ju upevniť aj bez isofixu

Zodpovedané
25. jún 2019

Ahoj,

prosím ťa porad mi autosedacku od 9kg vyššie, ale aby bola umiestnená v protismere alebo aj v protismere aj po smere jazdy. Upevnenie aj bez isofixu.

Ďakujem

Ahoj,

jednou z najbezpečnejších autosedačiek od 9 kg, teda ak hovoríme o menšom bábätku - tak jednoznačne kategória 0 - 18 kg je Britax-Römer First Class Plus. Sama som ju vlastnila a na to, že pôsobí veľmi robustne a bezpečne, nie je priširoká. A nestojí celý majland 🙂 Nevýhodou je, že sa pripevňuje len pásom - nie Isofixom. Sadne však asi do každého auta a drží dobre. Rovnakým, a dobrým typom je aj Joie Steadi či Maxi-Cosi Opal 2017.

Autosedačka Britax Römer First Class Plus

Autosedačka Britax Römer First Class Plus môže byť umiestnená proti smeru jazdy od narodenia do 13 kg a aj po smere jazdy od 9 do 18 kg.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Maxi-Cosi Opal

Autosedačka Maxi-Cosi Opal je určená pre deti od 0 do 18 kg. Ide o rastúcu autosedačku do výšky aj do šírky.

V tejto váhovej kategórii nájdeš mnoho Isofix-kompatibilných autosedačiek, ale len málo takých, čo idú inštalovať Isofixom AJ trojbodovým pásom auta. Priprav sa v takom prípade na trochu vyššiu investíciu. Dostupné modely tu zahŕňajú BeSafe iZi Combi X4 (Isofixom upevnená v protismere, trojbodovým pásom v smere jazdy), prípadne sedačky s horšími výsledkami - vždy však s pásovým upevnením len v jednom smere.

Autosedačka BeSafe iZi Combi X4 ISOfix

Autosedačka BeSafe iZi Combi X4 ISOfix je určená pre deti od 0 - 18 kg. Bola navrhnutá pre komplexné poskytnutie najbezpečnejšie ochrany pri bočnom náraze.

Odporúčam si premyslieť, nakoľko plánujete Isofix využívať a kúpiť proste sedačku Isofixovú. Ak náhodou bude častým aj situácia, že potrebujete ne-Isofixové upevnenie, kúpte kvalitnú sedačku na pásy.

Možnosťou je tiež kúpiť sedačky dve, každú do jedného auta, podľa toho, či Isofix má alebo nemá. Sú aj lacnejšie a kvalitné alternatívy, ako napríklad spomínaná Römer-ka + napríklad Joie i-Anchor Advance - resp. kúpiť jednu (alebo obe) z bazáru, po jednom dieťatku.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Z ozaj lacnejších (keby to bolo nutné), no relatívne dobrých autosedačiek tiež pozri Safety 1st Ever Safe. Tá by sa na občasné použitie ako záložná, alebo tak všeobecne hodila vcelku tiež.

Autosedačka Safety 1st Ever Safe

Autosedačka Safety 1st Ever Safe je univerzálna rastúca autosedačka určená pre deti 9 – 36 kg, skupiny 1/2/3.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute