Aký je Váš názor na KET v období koronavírusu?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

s manželom sme plánovali v najbližšom období absolvovať KET. Jedno dieťatko už z IVF máme a chceme ďalšie. Naše centrum zatiaľ KET vykonáva.

Máme podľa Vás počkať, kým sa situácia okolo koronavírusu trochu ukľudní?

Alebo môžme ísť na KET aj teraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže nie sú dostatočne známe následky infekcie novým koronavírusom v prípade tehotnej ženy, neodporúča sa absolvovať embryotransfer.

Výsledky, ktoré sú zatiaľ k dispozícii nemožno považovať za dostatočné hoci nepreukázali negatívny dopad na plod, ak sa žena nakazila v 1. trimestri alebo na začiatku 2. trimestra.

Keďže embryá máte zamrazené, je lepšie vydržať ešte nejaký čas, kým situácia nebude priaznivá a následne naplánovať vklad embrya.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková