Čo znamená ústup bolesti pŕs v 4. týždni?

Zodpovedané
4. jan 2020

Dobrý deň,

po IVF mi bolo potvrdené tehotenstvo a práve som v 4. týždni.

Od užívania Prolutexu a Estrimaxu od odobratia vajíčok som pociťovala až do včera veľkú bolesť a napätie v prsníkoch. Najmä ráno po prebudení som ich mala napäté. Ale od včera to prestalo.

Na ultrazvuk mám ísť až o 10 dní.

Môže to byť znak, že je tehotenstvu koniec?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

príznaky ako sú bolesť, napätie či citlivosť prsníkov sú tehotnými ženami vnímané veľmi individuálne.

U niektorých sa vyskytnúť môžu, u iných zasa nie. Určite sa naďalej držte predpísaného protokolu a všetky lieky užívajte i naďalej.

Prvé ultrazvukové vyšetrenie sa realizuje väčšinou o 10 až 14 dní po pozitívnom tehotenskom teste, pokiaľ sa nevyskytne napríklad krvácanie či bolesti v podbrušku.

To, že vám ustúpili bolesti prsníkov by som ako zlý prognostický znak určite nebrala.

Veľmi vám držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková