Je potrebné po HyFoSy vyšetrení abstinovať, alebo sa môžme snažiť o bábo?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať ohľadom pohlavného styku.

Je potrebné po HyFoSy vyšetrení abstinovať, alebo sa môžme snažiť o bábo?

Priechodnosť je dobrá, všetko ostatné je tiež ok.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bolo vyšetrenie HyFoSy (priechodnosť vajíčkovodov) realizované ambulantne, bez anestézie, je možné sa snažiť otehotnieť prakticky ihneď.

Ak však bolo toto vyšetrenie spojené s HSK (hysteroskopická diagnostika, kedy v celkovej krátkodobej anestézii pomocou zavedenej optiky cez krčok maternice lekár sleduje pomery v dutine maternice.

Obvykle je zákrok spojený s i odberom malého množstva sliznice) je nutné dodržať abstinenciu pohlavného styku do menštruácie, aby sa minimalizovalo riziko infekcie a tiež preto, že sliznica bola zákrokom narušená. Po menštruácii je možné znovu sa začať snažiť.

Držím vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková