Je v poriadku tenšia stena maternice a bolesť po cytológii?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

dnes som bola u gynekologičky a robila mi cytológiu. Povedala, že mám stenšenú stenu maternice.

Je to normálne?

Z čoho to vzniká?

Užívam Duphaston na úpravu cyklu a trpím PCO.

Je normálne, že po cytológii cítim nepríjemné pichanie asi v krčku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepríjemné pocity a prípadne i slabé špinenie po odbere cytológie z krčka maternice sa prechodne môže vyskytnúť.

Čo sa týka stenčenej steny maternice, pravdu povediac neviem sa k tomu vyjadriť, pretože nemám viac informácii k tejto otázke.

Stenčenie steny maternice sa môže vyskytnúť napríklad po cisárskom reze v mieste jazvy alebo po operácii maternice, napríklad myomectomii (odstránenie tzv. myómu), ale dôležitá informácia je i konkrétna hrúbka steny.

Na tieto otázky, myslím najlepšie odpovie vaša gynekologička, ktorá vás videla a vie stav posúdiť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková