Liečili sme sa na chlamýdie a ureaplazmu. Môžme mať po doužívaní lieku nechránený sex?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

s manželom sme doužívali liek Doxycyklín. Liečili sme sa na chlamýdie a ureaplazmu. Dodržali sme abstinenciu, nemali sme sex počas liečby.

Môžme mať po doužívaní lieku nechránený sex?

Alebo treba ísť najskôr na kontrolný ster?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi dôležité, aby pri náleze chlamýdií a ureaplazmy boli liečení obaja partneri, tak ako vo vašom prípade, nakoľko sa jedná o pohlavné prenosnú infekciu.

Kontrolný ster je odporučené odobrať približne 6 týždňov po dobratí antibiotík, no minimálne po 3 týždňoch.

Počas tejto doby by bolo lepšie mať chránený pohlavný styk hoci pokiaľ liečba bola nastavená podľa známej citlivosti baktérií na dané antibiotikum, predpokladá sa, že liečba bude úspešná.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková