Pred tromi rokmi som potratila a odvtedy sa mi nedarí otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šance otehotnieť. Pred tromi rokmi som potratila a odvtedy sa nám nedarí.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, koľko máte rokov a za akých okolností k potratu došlo, v ktorom týždni to bolo či ste boli kyretovaná a či bol aj predtým problém s otehotnením alebo až po prekonanom potrate.

Každopádne snaha o dosiahnutie gravidity 3 roky je dlhá doba, preto by som na vašom mieste liečbu neplodnosti viac neodkladala.

Bolo by dobré spraviť komplexné vyšetrenia vrátane vyšetrenia ovariálnej rezervy (antimülleriánský hormon z krvi) a ostatných hormónov vrátane štítnej žľazy a prolaktínu, priechodnosť vajíčkovodov, vyšetrenie spermiogramu partnera a pod.

V tejto diagnostike vám môže pomôcť i váš gynekológ, no v centre asistovanej reprodukcie realizujeme komplexné vyšetrenie oboch partnerov už pri úvodnej konzultácii.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková