3 cm veľká cysta, silné bolesti a bolesť podbruška. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šance otehotnieť pri cyste. Od decembra sa snažíme o bábätko, no zatiaľ sa nepodarilo.

Dnes som bola u gynekológa a našiel mi 3 cm cystu na ľavom vaječníku. Z toho mám aj silné bolesti brucha. Dal mi tabletky a povedal, že ak to nezmizne, tak si ju pôjdem dať vybrať.

Budem môcť otehotnieť, ak si ju dám vybrať?

Povedal mi, že mám brať mesiac tabletky " formula pms" a tak prísť. Ale už druhý deň mám silné bolesti, strašne ma bolí podbruško a aj na ľavej strane podbruška.

Mám lekára kontaktovať, alebo ešte počkať či to neprejde?

Jedno dieťa už mám, preto sa bojím, že či môže byť problém s otehotnením.

Ďakujem

Dobrý deň,

silné bolesti nereagujúce na analgetiká sú indikáciou k operácii.

S pozdravom