Budem môcť ešte otehotnieť, keď nebudem mať štítnu žľazu?

Zodpovedané
5. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Endokrinologička mi doporučila ísť na operáciu štítnej žľazy a celú ju vybrať. Mám obavy, bojím sa. Jedno dieťa mám, ale chcela by som ešte otehotnieť.

Na štítnu žľazu sa liečim asi 3 roky, beriem Euthyrox. Pred tromi rokmi sa mi poradilo otehotnieť, ale potratila som v 10. týždni. Potom už sa nepodarilo.

Budem môcť ešte otehotnieť, keď nebudem mať štítnu žľazu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám odporúčajú štítnu žľazu vybrať, tak sa operácii asi nevyhnete. Pozitívne je, že v súčastnosti existujú lieky, ktoré vedia hormóny štítnej žľazy napodobňovať resp. zastúpiť.

To, či sa Vám podarí otehotnieť nie je závislé len od štítnej žľazy a tým pádom Vám to neviem povedať.

Každopádne neprítomnosť štítnej žľazy a tehotenstvo sa nevylučujú.

S pozdravom