Čo mi odporúčate, keď mi nevyšiel vklad?

Zodpovedané
17. jan 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 41 rokov a dve deti z prvého manželstva. S terajším manželom sa nám 3 roky nedari. Mám za sebou 6x MA s prvým manželom, s terajším 1x MA v júni 2018 od vtedy nič.

2x IUI neúspešne minulý rok prvýkrát vklad no darovaného embrya neúspešne. Mám zvýšené cytokíny, brala som Medrol pol roka pred vkladom aj po vklade intralipidy a nič.

Pred vkladom cytokíny neboli ok, no doktorka vklad povolila s intralipidmi, ale nepomohlo to. Mám aj trombofíliu MTHFR homozygot a ďalšie. Pichala som Fraxik 0,4. Začala som cvičiť a za 4 mesiace som schudla 12 kg.

Chceme ísť znova na vklad s DE, ale až budú cytokiny ok. Beriem vitamíny.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi pravdepodobne je príčinou neúspechu spontánnej gravidity teraz už aj vek. Preto myslím, že liečba darovaným embryom je správna cesta ale vzhľadom na anamnézu 7 potratov bude problém určite ešte niekde.

V prípade, že máte zistenú poruchu v rámci reprodukčnej imunológie, tak určite preliečiť. Možno by stalo za pokus zistiť aj aktivitu uterinnych NK buniek (obráťte sa na Dr. Lapides, ktorá sa tým zaoberá a má výborne výsledky). Schudnutie veľmi chválim, aj keď za relatívne krátky čas a ešte by som možno skúsila skonzultovať hematológa - zvážiť ešte aj inú liečbu okrem Fraxiparine 0,4.

Držím veľmi palce!

Dr. Rybanska