Dá sa špinenie a krátka luteálna fáza liečiť prírodne?

Zodpovedané
4. jún 2020

Dobrý deň,

mám dlhodobý problém s prestávkami dvomi tehotenstvami a laktáciou. Od asi 20 rokov mám nepravidelný cyklus. Predtým som mala cca 35 dní, odvtedy aj 2 - 3 mesiace žiadna menštruácia.

Dostala som na to HAK a myslím si, že mi viac uškodila ako pomohla. Do všetkého mi začalo ešte špinenie aspoň 7 dní pred každou menštruáciou. Čiže, nikde sa radšej nepohnem bez vložky, žiadne plánovanie dovoleniek. Je to veľmi nepríjemné. Diagnostikovali mi PCO.

Prvé tehotenstvo skončilo akútnou sekciou pre preeklampsiu v 32. týždni v 12/2016. Druhé v 38. týždni pre vysoký tlak v 2/2019. Odvtedy dojčím, ale cyklus sa mi už obnovil. Zase ale tak, že 28 - 33 dní, zatiaľ 5x.

Trápi na to špinenie a keďže obe tehotenstvá mi tiež začali špinením, som stále v strese. Robím si tehu testy, či mi netreba nasadiť Duphaston na udržanie plodu.

Ďalšiemu dieťaťu sa skôr bránime. Mám už 36 rokov a dve dramatické sekcie. Meriam si bazálnu teplotu, tak viem, že ovulácia bola 18. - 25. deň. Potom je luteálna fáza 8 - 11 dní.

Chcela by som si pomôcť nejakými prírodnými produktami, nechcem užívať ani HAK a ani žiadne iné hormóny. Uvedomujem si, že to musím riešiť, kvôli PCO. Stará mama mala Ca endometria.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si neželáte hormonálne preparáty možno cyklus skúsiť regulovať pomocou Agnus Castus. Jedná sa o nehormonálny preparát.

Odporúčam užívať aspoň 3 mesiace, než zhodnotíte či je schopný pomôcť.

S pozdravom