Je bežné, že niektorým ženám po potrate odchádza hCG z tela pomaly a iným rýchlo?

Zodpovedané
19. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hCG v krvi po spontánnom potrate.

Zhruba pred dvomi týždňami som samovoľne potratila v 7. týždni. Pri sone nebolo vidno embryo a hCG bolo 330. Poslali ma domov a doma som sa samovoľne dočistila bez nejakých problémov.

Minulý týždeň vo štvrtok mi moja gynekologička robila kontrolné sono a bolo úplne v poriadku. Nič nebolo vidieť, dočistená som bola dobre.Vzala mi krv a výsledok hCG bol 85.

Bolo mi povedané, že o týždeň mám prísť znova na kontrolu krvi kvôli hodnote hCG.

Je to v poriadku?

Opýtala sa ma, či som po potrate mala sex. Áno mala som sex s prezervatívom.

Je bežné, že niektorým ženám hCG odchádza z tela pomaly a iným rýchlo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, po potrate môžu hodnoty hCG klesať pomaly.

S pozdravom