Je možné absolvovať KET úplne bez liekov?

Zodpovedané
22. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom KET. Mám odložený transfer kvôli hyperstimulácii vaječníkov.

Je možné absolvovať KET úplne bez liekov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kryoembryotransfer možno absolvovať aj s malou hormonálnou podporou. Jedná sa o takzvaný natívny kryoembryotransfer.

Počas takejto prípravy využívame prípravu sliznice Vašimi hormónmi, ktoré telo vyprodukuje. Podmienkou je avšak 100% menštruačný cyklus, na ktorý sa vieme spoľahnúť. Počas takejto prípravy sú realizované ultrazvukové vyšetrenia.

Kontroluje sa folikulárny vačok na vaječníku ako aj štruktúra a výška sliznice. Takáto príprava môže prebehnúť kompletne bez liekov, prípadne možno podporiť ovuláciu a druhú polku cyklu vyvolaním ovulácie event. podaním progesterónu.

S pozdravom