Je možné otehotnenie so slabými spermiami?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Snažíme o bábätko a priateľovi kedysi zistili slabšie spermie. Podarilo sa mi otehotnieť, ale plod umrel na začiatku tretieho mesiaca.

Po pár mesiacoch som teraz znova tehotná a priateľ prišiel s témou, či môj potrat nebol spôsobený slabými a poškodenými spermiami. Tie on podľa neho môže mať.

Došlo by k oplodneniu vajíčka, ak by boli spermie slabé a zlé?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

potrat mohol aj nemusel súvisieť s partnerovými spermiami. Bohužiaľ spätne sa to nedá moc zistiť ale nepredpokladám to - otehotneli ste v priebehu krátkej doby.

Dúfam, že sa Vám darí dobre ale v prípade komplikácií a potratu určite vykonať genetické vyšetrenie plodu.

Dr. Rybánska