Je šanca otehotnieť s jedným vajcovodom?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

v júni a v novembri 2008 som.mala potrat v 12. týždni. V januári 2010 som porodila zdravú dcéru sekciou. Po 9. rokoch sa mi podarilo otehotnieť, ale išlo o mimomaternicové tehotenstvo.

Minulý rok v apríli mi pri mimomaternicom.tehotenstve vybrali ľavý vajíčkovod a 10.3 som mala diagnostickú laparoskopiu, či mám priechodnosť vajcovodov 100%. Všetko ok. Nemuseli mi robiť ani prefuk, zrasty som nemala.

Gynekologička povedala, že sa môžme snažiť.

Nie je to skoro?

Je šanca otehotnieť s jedným vajcovodom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa po diagnostickej laparoskopii cítite dobre a ako píšete neboli robené žiadne zásahy do orgánov, môžte sa snažiť otehotnieť.

Šanca na otehotnenie je vo vašom prípade nižšia z dôvodu odstránenia jedného vajíčkovodu. Ovulácia sa spravidla viac menej strieda z oboch vaječníkov.

Šanca, že otehotniete, ak bude ovulácia na ľavom vaječníku je však veľmi malá, pretože na tejto strane chýba vajíčkovod, ktorý by zachytil uvoľnené vajíčko. Ak však bude ovulácia z pravej strany, šanca, že sa vám podarí otehotnieť je reálna.

Držím vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková