Je špinenie dôvodom na vyšetrenie u gynekológa?

Zodpovedané
12. nov 2019

Dobrý večer,

prvé tehotenstvo som mala bezproblémové, otehotnela som hneď a pôrod bol vyvolávaný. Teraz sa snažíme o druhé dieťa už 4. mesiac. Minulý mesiac mi meškala menštruácia 3 dni (test č. 1). Po 3 dňoch meškania menštruácia prišla. Bola silnejšia prvé 2 dni, potom už ok. Tento mesiac som si test robila 2 dni dozadu (foto č. 2). Včera mi menštruácia neprišla a dnes už zasa špiním. Test je negatívny.

Je to dôvod na vyšetrenie u gynekológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste s vyšetrením u gynekológa ešte počkať, je totiž možné, že špinenie môže znamenať, že vám čoskoro príde menzes. Ak by však menštruácia neprišla po viac ako 7 dňoch objednajte sa na vyšetrenie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková