Je žltý výtok po ovulácii v poriadku?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

už pár mesiacov sa snažím otehotnieť. Všimla som si, že po ovulácii mávam žltý výtok, ktorý trvá až do príchodu menštruácie. Po menštruácii, až po ovuláciu je normálny.

Je žltý výtok po ovulácii v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas jednotlivých fáz menštruačného cyklu sa prirodzene mení množstvo aj charakter výtoku.

Pokiaľ vás však netrápi svrbenie či pálenie v pošve, resp. zapáchajúci výtok, alebo bolesti v podbrušku, nepovažovala by som to za problém, ktorý by bolo nutné riešiť.

Prajem vám veľa šťastia pri Vašej snahe o bábätko.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková