Kedy sa môžme snažiť o bábo, keď som mala výškrab maternice?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň.

začiatkom októbra som mala umelé ukončenie tehotenstva v 22. týždni. Tehotenstvo bolo s dvojíčkami, kde bol zistený transfúzny syndróm. Následne som mala aj výškrab maternice.

Po zákroku som špinila necelé 2 týždne a potom som mala normálnu menštruáciu. Tá trvala 5 dní ako obvykle.

Začala som si aj merať bazálnu teplotu, aby som zistila, že kedy sa mi upraví cyklus. Od nového roka by sme sa chceli začať snažiť o ďalšie bábätko.

Je to možné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po kyretáží, teda "vyčistení" dutiny maternice sa odporúča počkať s ďalšou snahou o tehotenstvo tak, aby prebehli minimálne 3 normálne menštruácie, resp. aj viac, keďže potrat bol až v 22. týždni tehotenstva.

Za ten čas by sa mala sliznica dostatočne obnoviť a zregenerovať.

Držím vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková