Mala by som podstúpiť prefuk sonom alebo laparoskopicky?

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. O dieťa sa pokúšame 18 mesiacov. Gynekológ mi nerobil žiadne špeciálne vyšetrenia. Poslal ma na prefuk vaječníkov.

Som 7 rokov po sekcii. Pravú stranu nad jazvou mám necitlivú a pri zatlačení na vaječník cítim bolesť až v bruchu.

Je prefuk v tomto prípade lepší sonom alebo laparoskopicky?

Lekár navrhol ambulantne sonom, ale v tomto prípade sa nedajú zistiť zrasty.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade súhlasím s pánom doktorom, a tiež by som odporučila vyšetrenie priechodnosti sonom.

V prípade, že by sa urobila laparoskopia a napríklad rozrušili by sa zrasty, neznamená to automaticky, že otehotniete, zároveň je vyššia pravdepodobnosť ich znovuvytvorenia.

Držím palce

Dr. Rybanska