Mám nízku sliznicu maternice a nie je možné robiť KET. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sliznice maternice. Pripravovala som sa na KET a užívala som 3 x 2 Estrofem + večer som si pichala Fraxiparine 0,3.

Na 12. deň cyklu som bola na kontrole a výška endometria bola 5 mm. KET mi presunuli o mesiac. Sliznica je vraj nízka a nie je možné robiť KET.

Nie je šanca, že by sa do vkladu zvýšila?

Lekár mi teraz navýšil dávku na 4 x 2 + Fraxiparine 0,3.

Je táto dávka postačujúca?

Ako by som so ešte mohla dopomôcť k tomu, aby som mala výšku sliznice v poriadku pri ďalšej príprave?

Čo môže spôsobiť to, že endometrium je nízke?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár Vám lieky, ktoré ovplyvňujú výšku sliznice zvýšil, takže predpoklad je že v ďalšom cykle sliznica narastie.

V súčasnosti sú dostupné lieky, ktoré vedia výšku sliznice priaznivo ovplyvniť. Lieková príprava je postačujúca, výšku neviete svojpomocne efektívne ovplyvniť.

Nízka sliznica môže byť prejavom nedostatku hormónov alebo stavom po operáciách.

S pozdravom