Mám pred ďalším vkladom na dlhšiu dobu vysadiť antikoncepciu?

Zodpovedané
7. nov 2020

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor ohľadom antikoncepcie. Rodila som cisárskym rezom (nepostupujäci pôrod, malý sa neposúval do pôrodných ciest) v 06/2019. Nejaký čas po pôrode som začala užívať antikoncepciu na úpravu cyklu.

Mám silné PCO, anovulačné cykly, menštruáciu bez liekov raz za 3 - 4 mesiace. Tá obvykle potom trvala aj viac ako 2 týždne. Rovnako to bolo aj pred pôrodom.

Dieťatko mám po absolvovaní IVF na Vašej klinike, úspešný bol hneď prvý vklad - tiež to bol KET.

Plánujeme druhé dieťatko - máme ešte dve embrya.

Mám pred ďalším vkladom na dlhšiu dobu vysadiť antikoncepciu?

Bude potrebné absolvovať hysteroskopiu a iné vyšetrenia vzhľadom na to, že som rodila cisárskym?

Ďakujem

Dobrý deň,

v takomto prípade je užívanie antikoncepcie prospešné a nie je vôbec nutné ju vysádzať pred začatím prípravy.

Je teda možné začať od prvého dňa menštruácie s Estrimaxom namiesto antikoncepcie. Osobne by som urobila aspoň základne hormonálne vyšetrenie na štítnu žľazu s prolaktínom. Inak nie je potrebné nič špecifické.

Držím palce!

Dr. Rybánska