Mohlo RTG žiarenie ovplyvniť kvalitu spermií?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

snažíme sa asi pol roka o bábätko. Pred troma týždňami bol manžel na RTG brucha, kedže mal na výlete bolesti. Počas snímky brucha mu bol dokonca nasadený ochranný plášť priamo na oblasť semenníkov.

Zabudli sme sa spýtať priamo na mieste a teraz si robíme spätne starosti.

Mohlo žiarenie ovplyvniť kvalitu spermií?

Máme so snažením sa nejaký čas počkať?

Mohlo by sa žiarenie napriek ochrannej vrstve odraziť na ich kvalite?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom k použitiu ochranného plášťu nepredpokladám, že žiarenie prešlo k semenníkom.

Radiačná záťaž takýchto vyšetrení je porovnateľná s jedným dlhším letom.

S pozdravom