Môže biologická liečba u manžela spôsobiť neplodnosť?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Manžel berie 3 roky Remsimu. O dieťatko sa snažíme vyše roka. Máme už spolu 9 ročné dvojičky a chceli by sme ešte jedno dieťa. Na žiadnych vyšetreniach sme zatiaľ neboli.

Môže biologická liečba u manžela spôsobiť neplodnosť?

Odporučili by ste vynechať biologickú liečbu pri snahe o dieťa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam absolvovať vyšetrenia.

Nepredpokladám, že by Remsima spôsobila neplodnosť a liek by som nevysádzala. Doposiaľ dostupné štúdie zatiaľ nepotvrdili negatívny vplyv tohto lieku na mužskú plodnosť.

S pozdravom