Môže byť zlý hormonálny profil príčinou 2x potvrdenej azoospermie?

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Jedno dieťa máme počaté bez problémov. Urologické vyšetrenie bolo v poriadku. USG semenníkov ok. Iné vyšetrenie nám neodporučili. Manžel užíva vitamíny.

Môže byť zlý hormonálny profil príčinou 2x potvrdenej azoospermie?

Mala by význam ešte endokrinológia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade diagnostikovanej azoospermie je nutné urobiť hormonálny profil! Vylúčiť aj užívanie anabolík.

Dr. Rybánska