Môže pri styku dostať aj partner baktérie a ďalej si ich navzájom prenášať?

Zodpovedané
17. jan 2021

Dobrý deň,

z kultivácie pošvy mi bol opakovane zistený Enterokok, E-coli a kvasinky. Nedávno som vybrala niekoľko druhov ATB.

S priateľom sa momentálne snažíme o dieťa a rada by som vedela či je zo zdravotného hľadiska v poriadku, aby sme sa pokúsili o počatie hoci nemám ešte nasadenú liečbu.

Môže pri styku dané baktérie dostať aj partner a ďalej si ich navzájom prenášať?

Je vôbec počatie možné pri tomto výskyte baktérií?

Ďakujem

Dobrý deň,

ženy tehotnejú aj s takýmto nálezom baktérií v pošve, nedá sa teda povedať, že by sa to nemohlo podariť.

Pred otehotnením by ale bolo ideálne ak by ste si to dala do poriadku, pripadne sa preliečili obaja.

Dr. Rybanska