Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

váš gynekológ vás odoslal na operáciu - laparoskopickú diagnostiku spojenú s chromopertubáciou.

Pri tejto operácii sa jedná o tzv. "prefuk vajíčkovodov", pri ktorom sa jednoducho vstrekne kontrastná látka (farbička) cez krčok maternice do dutiny a v prípade priechodnosti vajíčkovodov pomocou kamery zavedenej laparoskopicky do brušnej dutiny pozorujeme prienik tejto kontrastnej látky cez vajíčkovody do malej panvy.

V prípade nepriechodnosti vajíčkovodov je na zváženie ich spriechodnenie, čo je však zložitý výkon a vo väčšine prípadov nie je možný, resp. ich odstránenie, na čo je však potrebný váš predchádzajúci súhlas.

Výhodou tejto operácie je, že máme zároveň možnosť si prezrieť vaječníky a okolie maternice a v prípade diagnostikovania určitej patológie, ako sú napríklad cysty alebo zrasty je možné okamžité operačné riešenie danej situácie. Dĺžka hospitalizácie závisí od konkrétneho pracoviska, väčšinou si však nevyžaduje viac ako 1 až 2 dni.

Rekonvalescencia je taktiež rýchla pokiaľ sa jedná iba o samotnú diagnostiku, samozrejme, v prípade, že bol realizovaný rozsiahlejší výkon na orgánoch malej panvy môže sa hospitalizácia o niečo predĺžiť.


Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková