Nemám menštruáciu, mám nadváhu a nedarí sa nám splodiť dieťa. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menštruáciu niekedy nemám aj tri mesiaca, niekedy aj dlhšie. So štítnou žľazou problémy nemám.

Lekár mi zistil trochu vyšší testosterón a povedal, že nič hrozné to nie je. Dostala som antikoncepciu na vyvolanie. Vtedy mi došla 2 mesiace normálne.

O bábo sa snažíme už vyše roka a menštruáciu stále nemám. Mám pocit suchosti v pošve. Teraz som dostala vyvolávačku. Lekár povedal, že môže spôsobovať aj moja nadváha a že by som mala by som schudnúť.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nadváha skutočne môže spôsobiť výpadok menštruačného krvácania. Neviem do akej miery máte nadváhu, ale schudnutím sa menštruácia môže sama bez vyvolávania navrátiť.

S pozdravom