Odporúčate kyretáž po zamlčanom potrate v 7. týždni?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

moja dcéra mala zamlčaný potrat v 7. týždni a bola na kyretáži. Odvtedy ju bolí brucho, nekrváca. Bola na kontrole a doktorka jej poradila ďalšiu kyretáž. Zároveň dostala antibiotiká.

Na druhú kyretáž sa však bojí ísť, je to už zajtra.

Má tam ísť?

V budúcnosti plánujú opäť dieťatko.

Ďakujem

Dobrý deň,

kyretáž je indikovaná v presne definovaných prípadoch preto ak ju tak doktorka zindikovala na kyretáž asi bol na to dôvod.

Veľmi pravdepodobne to uzavrela ako zvyšky po nekompletnej kyretáži, preto aj tie bolesti a antibiotiká aby sa predišlo zápalu. Čakať v tomto prípade by bolo horšie aj z hľadiska plánovanej ďalšej gravidity.

Dr. Rybánska