Po koľkých menštruačných cykloch môžem ísť na ďalšie IVF?

Zodpovedané
8. dec 2019

Dobrý deň,

som po neúspešnom KET.

Po koľkých menštruačných cykloch môžem ísť na ďalšie IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

naplánovanie ďalšieho IVF cyklu so stimuláciou a odberom vajíčok závisí od mnohých faktorov. Záleží na tom, kedy bol realizovaný predchádzajúci IVF cyklus, aké vysoké dávky hormónov boli podávané, koľko vajíčok bolo pri odbere získaných, prípadne či boli nejaké komplikácie atď.

Predpokladám, že pri poslednom kryoembryotransfere, ktorý spomínate bolo beta-HCG negatívne a teda embryo vôbec nebolo implantované.

Pokiaľ žena podstúpila dajme tomu iba nízku stimuláciu ako je soft cyklus, tak do ďalšej stimulácie môže ísť prakticky kedykoľvek.

Ak však boli použité vysoké dávky hormónov v klasickom protokole, je dobré odložiť nasledujúcu stimuláciu približne o tri mesiace, aby sa vaječníky a celkovo organizmus zregeneroval.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková