Prečo majú moje vajíčka horšiu kvalitu?

Zodpovedané
16. aug 2020

Dobrý deň,

som po odbere vajíčok, odobrali mi ich až 21. Povedali mi, že vajíčka nemajú najlepšiu kvalitu. Dokonca 8 bolo úplne nepoužiteľných. A len 3 sa oplodnili, metódou ICSI.

Prečo majú moje vajíčka horšiu kvalitu?

Čo mám spraviť, aby mali lepšiu kvalitu?

Ďakujem

Dobrý deň,
kvalita vajíčok sa nedá ovplyvniť. Možné príčiny sú vo veku, ich zrelosti alebo spermiách. Nie všetky vajíčka musia byť použiteľné, taktiež po oplodnení môže byť ešte 50% úbytok.

Na lepšie vyjadrenie k Vášmu prípadu by som potrebovala kompletnú anamnézu.

S pozdravom