Spôsobuje Euthyrox špinenie a pichanie v podbrušku?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

od 13. júla mám mierne špinenie. 16. júla sa mi začala menštruácia, ktorá trvala len dva dni. Bolo to slabšie krvácanie a potom zase len špinenie, ktoré stále trvá ešte aj dnes. Cítim aj mierne pichanie v podbrušku, inak žiadne iné ťažkosti.

Test bol negatívny. Užívam Euthyrox 25 mg kvôli hypotyreóze a Hashimoto. Lieky beriem tretí mesiac.Trošku ma to znepokojuje, lebo sa mi to ešte nestalo. Termin u vás vo Viedni mám až 19.8.2020, som Vaša pacientka.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Euthyrox môže cyklus pozmeniť, zvyčajne avšak nevedie ku špineniu.

Špinenie a pichanie nie sú nebezpečné. V prípade že sa objavia silnejšie bolesti, ktoré neustupujú - odporúčam sa objednať na akútny termín, v noci návštevu nemocnice.

S akútnymi bolesťami dostanú pacientky termín vždy.

S pozdravom