Za aký čas ustúpia prejavy ovariálneho hyperstimulačného syndrómu?

Zodpovedané
24. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovariálneho hyperstimulačného syndrómu.

Za aký čas ustúpia prejavy ovariálneho hyperstimulačného syndrómu?

Ako inak okrem dopĺňania tekutín môžem tento stav zlepšiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri hyperstimulačnom syndróme odporúčame:
Obmedziť potraviny, ktoré spôsobujú nadúvanie.

Prednosť sa dáva bielkovinovým potravinám: varené kurča, ryby, tvaroh, jogurty s vyšším obsahom bielkovín alebo drinky s vyšším obsahom bielkovín.
Pitný režim - 2 litre tekutín.
Monitorovať si telesnú hmotnosť a denný výtok moču.

Kedy príznaky pominú závisí od stupňa závažnosti hypertimulačného syndrómu. Keďže predpokladám, že ste v domácej liečbe, pravdepodobne sa bude jednať o ľahký stupeň. Očakávala by som, že do 2 týždňov by mali byť symptómy výrazne lepšie.

S pozdravom