Mám ísť k lekárovi, keď ma po cvičení bolí rana po cisárskom?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

mala som dva cisárske rezy. Druhý bol pred vyše piatimi rokmi. Začala som teraz trošku chudnúť, cvičila som cviky na brucho. Posledný týždeň som dosť cvičila, necítila som sa zle. Teraz ma však začalo bolieť v oblasti rán.

Mám ísť k lekárovi, alebo bolesť prejde sama?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti tak dlho po cisárskom reze môžu byť rôzneho pôvodu.

Pravdepodobné sú pooperačné zrasty, ale môže ísť aj o iné či už gynekologické alebo chirurgické ťažkosti.

Ak sú bolesti v priamej súvislosti s intenzívnym cvičením, môže ísť aj o svalový problém.
Pokiaľ budú bolesti pretrvávať navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com