Aká dávka kyseliny listovej sa má uživať pri plánovaní bábätka?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobeý deň,

s partnerom plánujeme dieťatko a chcem užívať kyselinu listovú.

Aká dávka kyseliny listovej sa má uživať a ako dlho ju brať?

Môžem prejsť z Jamieson na Femibion 1?

Ďakujem

Dobrý deň,

denná odporúčaná dávka je 400 mikrogramov.

Avšak pri plánovaní tehotenstva, respektíve ak ženy majú problém s otehotnením, tak denná dávka môže byť aj vyššia. Svedčí o tom aj fakt, že prípravky na plánovanie rodičovstva obsahujú aj 800 mikrogramov kyseliny listovej. Odporúča sa užívať denne maximálne 1000 mikrogramov kyseliny listovej, viac by sme už presiahnuť nemali.

Kyselina listová od Jamiesonu obsahuje 1000 mikrogramov a Femibion 1 obsahuje 800 mikrogramov. Môžte kľudne prejsť od Jamiesonu na Femibion 1. Femibion obsahuje navyše aj iné potrebné vitamíny.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová