Aký je Váš názor na podávanie hlivy ustricovej škôlkárovi?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho syna, ktorý začal chodiť do škôlky. Po týždni mu trochu chrapčí v nose. Svokra mi hovorí, že mu mám dávať hlivu ustricovú, aby nebol chorý.

Keď bol menší, tak bol trikrát v nemocnici kvôli zápalu priedušiek. Mám aj druháka a obidvom dávam iba vitamín C.

Aký je Váš názor na podávanie hlivy ustricovej?

Mám mu dávať niečo na posilnenie imunity?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hliva ustricová je dobrá na posilnenie imunity, môže sa dávať deťom od 3 rokov.

Môžte ju podávať spolu s vitamínom C.

Nespoliehajte sa však na to, že nebude určite chorý, pretože deti v novom kolektíve si jednoducho vymieňajú vírusy, ale môže mať ľahší priebeh ochorenia.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová