Čím môžme nahradiť Arko Defenses?

Zodpovedané
5. mar 2020

Dobrý deň,

môj syn má 5 rokov a pred 6. mesiacmi mu bola zistená alergia na bielkovinu kravského mlieka, laktózu, mliečny cukor.

Na imunitu sme mu dávali Arko Defenses, lenže ten obsahuje baktérie mliečneho kvasenia.

Čím ho môžme nahradiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vaše dieťa má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a na laktózu, ale to neznamená, že nemôže užívať probiotiká, t.j. baktérie mliečneho kvasenia.

Sú probiotiká, ktoré sú pripravované bez bielkovín aj bez laktózy, ide napríklad o Probiofix Inum.

Probiofix Inum môže užívať 5 ročné dieťa na posilnenie imunity v dávke 1 kapsula denne. Kapsule je možné aj otvoriť a obsah vysypať do jogurtu, alebo inej viskóznej potraviny. Nemajú sa vysypať do vody a do horúcich jedál. Vysoká teplota môže totiž zničiť prospešné baktérie.

Probiotiká môžte doplniť o vitamíny, v Arko defenses je Vitamín D a zinok. Vitamín D v kvapkách môže užívať. Doplnok C-Vita a Zinc od Vitabalans je zinok bez laktózy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová