Môžem užívať Clotrimazol v prvom trimestri?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

som v 10. týždni tehotenstva a mám mykózu. Lekárka mi predpísala 6 kusov tabletiek Candibene. V lekárni mi povedali, že nie sú dostupné a dali mi Clotrimazol.

Vraj je to to isté. Ale ja čítam, že sa nesmú užívať v prvom trimestri.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vaginálne tablety Clotrimazol Al sú naozaj totožné s Candibene.
V letáčiku pri Candibene nájdete úplne rovnaké upozornenie na užívanie počas prvého trimestra.

V prvom trimestri by sa mal liek užívať len na odporúčanie lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová