Ako naučiť 22-mesačnú dcérku, aby spala sama v postieľke?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

22-mesačná dcérka asi pred dvomi mesiacmi mala obdobie kedy chcela ísť sama spinkať. Ja som ju uložila a odišla z izby, keďže mi hovorila, že ide spinkať sama. Neplakala, pekne zaspala.

Po týždni už znova vyžadovala, aby som bola pri nej. To jej neodopieram, ani nechcem meniť. Ide o to, že od vtedy nechce spinkať sama v postieľke, ktorá je hneď vedľa postele. Chce spinkať v posteli pri maminke a tatinkovi. Vždy keď spomeniem postieľku, tak je rázne proti.

Je nejaký spôsob ako to zmeniť, aby zase spinkala v postieľke?

Skúšala som jej opísať akú má peknú postieľku a že je jej hravou formou, no nezabralo to. Predtým mala tiež obdobia, kedy chcela spať v posteli, no po dni, dvoch sme ju uložili zase do postieľky. Chvíľku protestovala, ale potom to bolo zase ok. Aj keď spala sama v postieľke, vždy mohla prísť v noci k nám ak chcela. V posteli sme si už zvykli na ňu, ale lepšie by bolo keby spala v postieľke. Bojím sa, aby nespadla z postele. Ja sa tiež budím, keď sa prehadzuje.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto obdobie sa spája aj so separačnou úzkosťou. Veľakrát ale deti lepšie akceptujú montessori posteľ alebo teda posteľ/matrac na zemi.

Mám k tomu ebook zadarmo na mojom Instagrame. Pozrite sa na to. U nás táto varianta uspela.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo