Ako riešiť problém s uzdičkou?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý de,

už asi 2 roky mám problém v spodnej časti s uzdičkou. Je zapálená a je mi vidieť už takmer celý koreň zuba.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nesprávny úpon a silný ťah uzdičky môže spôsobiť pokles ďasna, odhalenie koreňa zuba alebo rozostup zubov.

Sánkovú uzdičku si možno nechať odstrániť dentoalveolárnym chirurgom. Ide o jednoduchý chirurgický výkon v lokálnej anestéze (odborne frenulektómia).

Robí sa u detí, dospievajúcich aj u dospelých. Úplné zhojenie trvá 1 až 2 týždne a väčšinou prebieha bez komplikácií.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská