Akú zubnú kefku pre 15 mesačne dieťa?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý deň,

syn má 15 mesiacov a do teraz sme používali silikónové kefky a kefky na prst. Zúbky sme čistili ráno aj večer. Má ich len 4. Takéto čistenie sa mi zdá už nedostatočné.

Môžeme prejsť na normálnu mäkkú kefku?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, na detskú zubnú kefku môžete prejsť, ale skôr preto, aby mohol synček po vás pri spoločnom čistení zubov opakovať.

Naďalej platí, že jeho čistenie zúbkov je skôr hranie sa so zubnou kefkou a hryzkanie si do nej.

Vy zodpovedáte za dočistenie synových zúbkov, preto aj naďalej dočisťujte spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje.

Až sa prerežú stoličky, odporúčam na dočistenie ich žuvacích plôšok jednozväzkovú kefku s malou hlavičkou a tvrdšími štetinkami, čím lepšie vyčistíte jamky a ryhy. Synovi ju ale do ruky nedávajte, je iba pre vás.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská