Aký je Váš názor na bielenie zubov?

Zodpovedané
23. nov 2018

Dobrý večer,

mám žltý povlak na zuboch. Aký je váš názor na bielenie zubov?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade odporúčam absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu na dokonalé odstránenie povlakov a pigmentov zo zubov. Ak to bude u Vás možné, vzhľadom na stav ďasien a niektoré celkové ochorenia, nechajte si zuby vypieskovať. Táto procedúra bezpečne odstráni zafarbenie na povrchu skloviny. Nakoľko je sklovina priehľadná (ako sklo, od toho je odvodený jej názov), uvidíte po takomto čistení skutočnú farbu vašich zubov, ktorú určuje zubovina, teda kosť, z ktorej zub pozostáva.
Uvidíte, ako budete s touto farbou spokojný a či budete ešte stále zvažovať bielenie. Pri chemickom bielení treba zvážiť viaceré veci, napr. to, že látka preniká hlbšie cez sklovinu, čo môže spôsobiť citlivosť zubov. Ak máte v prednom úseku plomby, ich farbu bielenie nezmení, budú teda farebne odlišné, čo môže pôsobiť neesteticky. Môže sa vám tiež stať, že výsledný efekt nebude výrazný (ala hollywoodsky úsmev), preto nebuďte sklamaný.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská