Aký prípravok môžem použiť na podráždené ďasno v tehotenstve?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Momentálne som v 25. týždni tehotenstva a pred rokom mi robili na prednej dvojke endodonciu. Zároveň mi odpalovali časť ďasna vysokofrekvenčným prúdom.

Dnes pri umývaní zubov som pocítila bolesť ďasna v okolí spomínanej dvojky a aj krv sa mi tam spustila.

Čím to môžem ošetriť, resp. aký prípravok je pre mňa bezpečný?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam dôkladne a jemne čistiť daný zub v okolí krčku a nezabúdať na čistenie medzizubného priestoru niťou a/alebo medzizubnou kefkou.

Pre urýchlenie hojenia odporúčam použiť na výplach 2x denne liečivú ústnu vodu s obsahom chlorhexidínu 0,12%, napríklad Curasept ADS alebo Corsodyl. Ide o prípravky, ktoré sú počas tehotenstva dovolené.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská