Bude mi podaná anestéza pri trhaní zuba?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom anestézy pri trhaní zuba.

Bude mi podaná anestéza pri trhaní zuba?

Veľmi sa bojím zubára.

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

samozrejme. Ťahanie (odborne extrakcia) akéhokoľvek zubu sa robí výhradne s použitím injekčného podania znecitlivujúcej látky.

Zubný lekár vám podá buď lokálnu anestéziu, teda len k danému zubu, alebo zvodovú anestéziu k nervu, ktorý zásobuje určitú skupinu zubov.

Pri ťahaní zubu preto necítite bolesť, cítiťe len tlak a ťah. Bolesť sa dostaví po odoznení anestézie, najsilnejšia bude večer v deň ťahania zuba, na noc si preto môžete dať lieky od bolesti. V priebehu ďalších dní bude jej intenzita klesať. Ťahanie zubu je bežný úkon, nemáte sa čoho báť.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská