Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

na oživenie farby vašich zubov by som volila postup:
1. Profesionálna dentálna hygiena s pieskovaním
2. Domáce bielenie voľnopredajnými prípravkami
3. Profesionáne bielenie zubov v zubolekárskej ambulancií (nie kozmetickom salóne)

Poďme si postupne prejisť jednotlivé kroky.

Na profesionálnej dentálnej hygiene vám dentálna hygienička odstráni všetky zubné povlaky na povrchu skloviny. Ide o tvrdé (zubný kameň) a mäkké (bakteriálny povlak) nánosy spolu s pigmentami, teda farbivom z jedla.
Najlepšie je na záver očistiť zuby pieskovačom, pretože jemný prášok nárazmi odbije všetky pigmenty z povrchu zubnej skloviny, pričom ju neporuší. Farba zubov sa vám po takejto profesionálnej dentálnej hygiene zobrazí taká, aká skutočne je, teda farba zuboviny (kosti, z ktorej je zub vytvorený), nakoľko čistá sklovina je viac-menej priehľadná.

Na doma môžete ďalej používať niektorý z voľnopredajných dentálnych bieliacich prostriedkov, stačí aj obyčajná zubná pasta s bieliacim účinkom, ktorá obmedzí ukladanie pigmentov a predĺži dobu "čistoty bez farbív".

Ak by ste naďalej boli s farbou vašich zubov nespokojná, môžete v poslednom kroku skúsiť profesionálne bielenie u zubného lekára. Vedzte však, že obsah peroxidu vodíka v takomto bielení je vyšší a dostáva sa do hlbších vrstiev zubného tkaniva, preto vaše zuby môžu rôzne zareagovať, napríklad zvýšenou citlivosťou na studené.

Profesionálne bielenie sa neodporúča, ak máte popraskanú sklovinu, alebo ak máte odhalené vydraté krčky.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská