Dvojročné dieťa má odlomené predné zúbky

Zodpovedané
10. dec 2018

Dobrý deň,

môj dvojročný syn si nechce umývať zúbky. Dva predné zúbky má odlomené. Nemá ich špicaté, ale sú zarovno ďasna. Máme to riešiť so zubárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite navštívte svojho zubného lekára, alebo ešte lepšie špecialistu pedostomatológa - detského zubného lekára. Ten synovi oblasť predných zubov pozrie a posúdi, či sa v koreňoch po odpadnutí koruniek a otvorení dreňovej dutiny nerozvinula infekcia a tiež či je možné takéto zvyšky zubov dostavať a dať na ne korunky. Takto obnovený chrup je pre dieťa dôležitý kvôli reči aj jedeniu. V prípade infekcie možno radšej zvyšky zubov vytiahne, aby sa infekcia nešírila do okolia a nepostihla aj vyvíjajúce sa trvalé zuby.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská