Je bezpečná dentálna hygiena v tehotenstve?

Zodpovedané
20. jan 2019

Dobrý deň,

som v siedmom mesiaci tehotenstva a chcem ísť na dentálnu hygienu a na čistenie pomocou ultrazvuku. Je to bezpečné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Použitie ultrazvuku počas profesionálnej dentálnej hygieny nie je pre plod a ani pre matku nebezpečné.

Jediné úskalie vidím v tom, že dané ošetrenie väčšinou trvá viac ako polhodinu a ste počas neho vo fixovanej polohe na chrbte. Ošetrenie by malo počas 3. trimestra prebiehať v sede, nie v ľahu (kvôli tlaku na dolnú dutú žilu).

Nepriaznivo môže pôsobiť aj prípadná bolesť (citlivé krčky, aktívne kazy, apod.) alebo úzkosť (stres).

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská