Je bezpečný RTG zubov počas dojčenia?

Zodpovedané
22. jún 2019

Dobrý deň,

dojčím dieťatko a bolí ma zub. Žiaľ, neviem ktorý.Potrebovala by som ísť na RTG zubov.

Je bezpečný RTG zubov počas dojčenia?

Dá sa opraviť zub aj bez RTG snímku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam navštíviť vášho zubného lekára a absolvovať kompletné vyšetrenie chrupu (v rámci preventívnej prehliadky).

Zubný lekár vám okrem detailného prezretia chrupu "zub po zube" s použitím vyšetrovacích nástrojov zrkadielka a sondy, v prípade potreby urobí aj vyšetrenie ďasien parosondou, ďalej poklepové vyšetrenie a/alebo test vitality.

Popýta sa vás tiež na typ bolesti, smer jej šírenia a podnet, ktorý bolesť vyvoláva.

V prípade nutnosti potvrdiť si zistenia ešte zhotoví malý záhryzový vnútro-ústny röntgenový snímok, ktorý je možné robiť v období dojčenia. Možno to ale ani nebude nutné.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská