Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je dobré chodiť na hygienu, keď sa krčky obnažujú?

Zodpovedané
ZubyZubný povlak
31. jan 2020

Dobrý deň,

pred cca 4 rokmi som bola na dentálnej hygiene. Neskutočne to bolelo a povedala som si, že už nikdy viac. Teraz, keď som bola na prehliadke, tak ma zubárka opäť objednala na dentálnu hygienu. A to z dôvodu, že sa mi obnažujú krčky.

Je dobré chodiť na hygienu, keď sa krčky obnažujú?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je dobré pravidelne chodiť na profesionálnu dentálnu hygienu, minimálne raz do roka, a to aj preventívne vtedy, keď nemáte problém. Tvorba, pretrvávanie a nárast nánosu zubného kameňa v oblasti krčkov zubov môžu ústup ďasna podporovať alebo aj priamo vyvolávať mechanickým útlakom ďasna.

Ak máte ochorenie závesného aparátu zuba, dentálna hygienička by o tom mala byť dopredu informovaná a priebeh dentálnej hygieny by tomu mala prispôsobiť. Odhalené korene zubov sú často veľmi citlivé na studenú vodu alebo kmity ultrazvuku, ošetrenie vie byť preto pre pacienta dosť nepríjemné.

Ak váš zubný lekár žiada, aby ste profesionálnu dentálnu hygienu absolvovali a vy sa jej vyhýbate len kvôli bolesti, poraďte sa so zubným lekárom, či by súhlasil s podaním lokálneho anestetika k zubom s citlivými krčkami, aby bolo vaše ošetrenie čo najmenej bolestivé.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská