Je gél GC Tooth vhodný na odstránenie povlaku na zuboch 17 mesačného chlapca?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

mám 17 mesačného chlapca a na vrchných 4 zúbkoch má z vrchu od ďasienok žltý povlak. Našla som gél GC Tooth.

Synčekovi sladké nič nedávame. Papá iba kašu a predsnídavku a slabý čaj. Zúbky mu čistím, hoci pri čistení plače. Nemá to rád. V noci je ešte dojčený, inak nezaspí. Párkrát sa zobudí, aby si trochu potiahol.

Je gél GC Tooth vhodný na odstránenie povlaku na zuboch 17 mesačného chlapca?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide o farebný bakteriálny povlak nalepený na povrch skloviny, a nie o zmenu farby spôsobenú odvápňovaním skloviny, bude sa dať odstrániť mechanicky ultrazvukom alebo rotačnou kefkou a špeciálnou leštiacou pastou u zubného lekára alebo dentálnej hygieničky.

Vzhľadom na vek vášho chlapčeka by som odporúčala zobrať ho na preventívnu prehliadku k zubnému lekárovi, aby stav posúdil a zhodnotil nutnosť odstránenia povlaku. Problém môže byť v spolupráci dieťaťa, keďže píšete, že domáce čistenie zúbkov je sprevádzané plačom.

GC Tooth Mousse je prípravok na remineralizáciu a posilnenie zubnej skloviny, u detí mimoriadne vhodný nakoľko neobsahuje fluoridy, ale nejde o leštiacu ani "bieliacu" pastu, takže s uvoľnením a odstránením povlaku nepomôže.

Skúste ešte povlak jemne postupne odstraňovať detskou zubnou kefkou, prípadne jednozväzkovou kefkou, veľký pozor dajte tesne pri ďasne, aby ste ho neporanili a ak to nebude mať požadovaný výsledok, objednajte sa so synom k zubnému lekárovi.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská