Je možné predĺžiť zub pomocou fotokompozitu?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Jeden zub mám menší a kratší ako ostatné.

Je možné ho predĺžiť pomocou fotokompozitu?

Korunku nechcem.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je možné z fotokompozitu daný zub dostavať.

Šikovný zubný lekár vám bude vedieť navrstviť výplňový materiál tak, aby farba a priesvit zodpovedali vášmu zuby.

Napojenie fotokompozitu na sklovinu zubu však musí byť v dostatočnom rozsahu, aby dostavba neodpadla a to hlavne ak ide o predný zub.

Zubný lekár vás zároveň poučí o tom, že zub treba šetriť a neodkusovať ním nič tvrdé, napríklad jablko.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská